Anna Gnich

Jestem psycholożką i psychoterapeutką

OLYMPUS DIGITAL CAMERAna co dzień pracuje w Instytucie Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego jako koordynator programu Interwencji Kryzysowej, także jako terapeuta w Ośrodku Psychoterapii i Promocji Zdrowia „Ogród” NZOZ Instytutu Psychologii Zdrowia.

Aktualnie jestem w trakcie 4-letniego szkolenia psychoterapeutycznego w Profesjonalnej Szkole Psychoterapii akredytowanej przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, z wykształcenia jestem również socjolożką. Uczestniczyłam w wielu szkoleniach z zakresu pomocy psychologicznej, w tym w szczególności psychoterapii w nurcie integracyjnym, uzależnień behawioralnych- hazard, uzależnienie od Internetu, komputera, seksu, pracy, zaburzeń jedzenia, także pomocy psychologicznej dla par.

W ramach terapii indywidualnej pomagam osobom, które nie radzą sobie z różnymi trudnościami osobistymi, przeżywają kryzys natury emocjonalnej, problemy w relacjach z innymi, doświadczają bolesnych uczuć, szczególne miejsce w mojej praktyce zawodowej zajmuje psychoterapia osób z zaburzeniami jedzenia.

Jestem członkiem Polskiego Stowarzyszenia Psychoterapii Integracyjnej. Pracuje pod superwizją.

Prywatnie od najmłodszych lat zafascynowana jestem narciarstwem, interesuje się także dietetyką i kulturą Wschodu.

Zapraszam na wspólną podróż…

 

 

Wioletta Szczerbińska

jestem psycholożką, psychoterapeutką, trenerką umiejętności wychowawczych

Wioletta SzczerbińskaUkończyłam psychologię w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej oraz roczną Szkołę Trenerów Umiejętności Wychowawczych w Laboratorium Psychoedukacji. Aktualnie jestem w trakcie 4-letnich podyplomowych studiów w Profesjonalnej Szkole Psychoterapii przy Instytucie Psychologii Zdrowia, które posiada akredytację Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Ponadto odbywam szkolenie z zakresu pomocy psychologicznej dla par i małżeństw. Dodatkowo uczestniczyłam w wielu kursach z obszaru interwencji kryzysowej oraz przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Przez blisko dwa lata w ramach Poradni Telefonicznej dla Osób w Kryzysie Emocjonalnym pomagałam osobom doświadczającym trudności życiowych. Współpracuję z Instytutem Psychologii Zdrowia jako konsultant poradni mailowej. Szczególne miejsce w mojej działalności zawodowej zajmuje praca z rodzicami. Realizuję warsztaty z zakresu umiejętności wychowawczych dla rodziców i nauczycieli przedszkolnych. Prowadzę psychoterapię indywidualną osób dorosłych (zaburzeń lękowych, depresji, zaburzeń odżywiania), terapię par i małżeństw, a także udzielam porad psychologicznych. Pracuję pod stałą superwizją, co oznacza, że swoją pracę konsultuję z certyfikowanym psychoterapeutą i superwizorem PTP.

W pracy przyświecają mi słowa Ewy Woydyłło: „Psycholog nie potrafi poradzić, jak żyć. Ale może przystawić lustro, w którym ktoś zobaczy to, co jest w nim dobre i to, co złe. W ten sposób pomoże mu wybrać właściwą drogę”.

Prywatnie jestem żoną, mamą dwóch córek. Czas wolny najchętniej spędzam na wsi, z dala od miasta.